Implant LP


Dişiniz tedavi edilemeyecek kadar çok çürüdü ve çekilmek zorunda. Peki şimdi ne olacak?
Diş eksikliği estetik olarak giderilmesi gereken bir sorun olmasının yanı sıra, uzun süreli diş eksikliği çiğneme ve sindirim zorlukları, çene eklemi problemlerinin sebebi olabilir. Diş implantları eksik dişlerin yerine yerleştirilen titanyumdan yapılan yapay köklerdir. Diş eksikliğini gidermek için uygulanan en modern tedavi yöntemidir. Diş implantı uygulamasının ilk aşaması çene kemiğine yerleştirilen vidalardır. Diş implant operasyonu hassasiyet ve deneyim gerektiren özel bir işlem olmasına rağmen lokal anestezi altında tamamen ağrısız olarak gerçekleştirilir. Uzman bir çene cerrahı tarafından hassasiyetle uygulanması durumda bu operasyonun başarısız olma ihtimali çok düşüktür. Tek bir implantın yerleştirilmesi 10-15 dakika kadar sürer ve hemen normal yaşantınıza dönebilirsiniz. Bazı durumlarda bir kaç gün süren şişlik ve morluk olabilir.

Diş Implantı

Online Randevu

Online Randevu almak için lütfen aşağıdaki butonu kullanınız.

İmplant Yaptırmaya Karar Verirsem Süreç Nasıl İlerleyecek?

İmplant operasyonundan sonra yerleştirlen implantın kemikle bütünleşmesi için beklenir. Bu sürece osseointegrasyon süreci denir. Yapılan bölge, çekilen diş bu süreyi belirlemekle birlikte ortalama 3-4 ay beklemek gerekir.

İkinci aşama implantların üzerine gelecek dişlerin yapılmasıdır. Bu aşama yaklaşık 6-8 gün sürer. İmplantların üstünden ölçü alındıktan sonra laboratuvardan gelen dişler prova edilir ve kalıcı olarak implantların üzerine takılır. Ve hasta bu dişlerini kendi dişi gibi kullanmaya başlar.

Online Randevu

Online Randevu almak için lütfen aşağıdaki butonu kullanınız.

Dişlerimi Uzun Süre Önce Çektirdim Yine de Implant Yaptırabilir Miyim?

Diş çekimini takiben uzun yıllar geçmesi fonksiyon görmeyen çene kemiğinin erimesine sebep olur. Bu durum implant yerleştirmeyi zorlaştırır. Ancak implant yaptımak yine de imkansız değildir. Yeni kemik oluşturmak ek cerrahilerle mümkün olabilir. Bu süreçle ilgili bilgi almak için randevu alabilirsiniz.