OPC Klinik

Cesurca gülümsemek artık çok kolay!

Porselen laminalar, gülüşünüzü değiştirmek için uygulanabilecek en koruyucu, dişlerinize en az zarar veren uygulamardan biridir. Dişlerinizin şeklinden ve renginden memnun değilseniz. Dişleriniz arasındaki boşluklardan dişlerinizdeki çapraşıklıktan memnun değilseniz. Gülümsediğinizde istediğiniz etkiyi bırakamıyorsanız. Porselen lamina uygulaması sizin için uygun tedavi olabilir.

Porselen laminaların yerleştirilebilmesi için dişlerinizin sadece görünen yüzünde aşındırma yapılır. Bu aşındırma miktarı dişin pozisyonuna ve rengine bağlı olmakla birlikte. 0,3 mm ile 0,7 mm arasındadır. Hatta bazı özel durumlarda dişlerinizden hiç aşındırma yapmadan yerleştirmek mümkün olabilir. Bu aşındırma miktarı zirkonyum kaplamalarla karşılaştırıldığında çok küçüktür.

Online Randevu

Online Randevu almak için lütfen aşağıdaki butonu kullanınız.

Porselen Lamina

Porselen laminalarla sizi tanımayanların anlamayacağı kadar doğal ve estetik dişlere sahip olabilirsiniz. Porselen laminaların doğal dişlerden ayrılamayacak kadar mükemmel görünmesini sağlayan şey katmanlı yapısı ve inceliğidir.

Porselen lamina uygulamasının tamamlanması ortalama 7 gün sürer. İlk randevuda kayıtlar ve hasta fotoğrafları alınır. Hekimle hasta birlikte final görüntüsünü planlar. Sonraki randevuda mock-up denilen deneme protezleri uygulanır. İlk randevudaki planlamaya uygun yapılan bu deneme protazleriyle hasta final görüntüsünü ağzında deneyebilir. İşleme karar verildiğinde ise dişler üstünde gerekli aşındırmalar yapılır ve laminaların üretilme aşamasına başlanır. Son seansta ise porselen laminalar dişler üzerine yapıştırılır. Bu süreçlerin tamamı ağrısızdır.

Porselen laminalar yapıştırıldıktan sonra normal hayatınıza hemen dönebilirsiniz. Kırılmaya, kopmaya karşı kendi dişleriniz kadar dirençlidirler. Diş sıkma alışkanlığınız varsa diş hekiminiz size uygulamadan sonra geceleri kullanacağınız bir koruyucu gece plağı verebilir.

Online Randevu

Online Randevu almak için lütfen aşağıdaki butonu kullanınız.