OPC Klinik

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma, doğal diş rengini değiştirmek için kullanılan basit, dişlerinize zarar vermeyen bir tedavidir ve gülümsemenizin güzelliğini arttırmanın ideal bir yoludur. Dişlerinizin şeklinden, dizilişinden memnunsanız ve dişleriniz sağlıklıysa Diş beyazlatma sizin için ideal estetik bir uygulamadır.

Diş beyazlatma tedavileri birkaç farklı şekilde yapılabilir. En popüler 3’ü klinikte beyazlatma, evde beyazlatma ve son olarak ikisinin kombinasyonudur.

Klinikte uygulanan beyazlatma, beyazlatma ürünün direkt olarak diş hekimi tarafından uygulandığı ortalama 40 dakikalık seanslardan oluşur.

Ev tipi beyazlatma ise hekiminizin ölçü aldıktan sonra sizin için özel ürettiği şeffaf plakların içine yerleştirilen beyazlatma ürünleriyle yaklaşık 1-2 haftalık evde uygulamayı kapsar.

Hekiminiz uygun gördüğü bazı durumlarda ise klinikte başlayan beyazlatma ev tipi beyazlatma ile devam eder.

Bu yöntemler içinden size uygun olanını bulmak için diş hekiminize danışmalısınız. Diş beyazlatma sadece doğal dişlerin renklerini değiştireceği için kaplamaların ve dolguların dikkatlice muayene edilip tespit edilmesi, gerekirse beyazlatma işleminden sonra yenilenmesi gereklidir.

Peki diş beyazlatma işlemine karar verdiğinizde süreç nasıl ilerleyecek?

Diş beyazlatma işlemi basit ağrısız bir tedavi olmasına rağmen bu işleme başlamadan önce ayrıntılı bir diş hekimi muayenesi şarttır. Aktif çürüklerin, çatlak ve aşınmış dişlerin tespit edilerek tedavi edilmesi beyazlatma ürünlerinin dişlere zarar vermesini engeller.

Ardından gerekliyse diş üzerindeki taşlar ve lekelerin giderilmesi için diş taşı temizliği yapılır.

Dişlerinizin başlangıç rengini tespit etmek için fotoğrafları çekilir.

Klinik uygulama her seferinde ortalama 40 dakikalık seanslar halinde 2 ziyarette tamamlanırken. Ev tipi beyazlatmada ilk randevuda ölçü alınıp ikinci randevuda üretilen plak ve beyazlatma ajanı teslim edilir. Verilen ürün birince hekiminiz sizi muayene çağırır.

Diş beyazlatma kalıcı değildir. Ancak düzenli diş fırçalayarak ve diş taşlarınızı 6 ayda bir temizleterek beyazlatma etkisini uzun yıllar koruyabilirsiniz. İhtiyaç hissedildiğinde diş beyazlatma uygulamasının yenilenmesinde bir sakınca yoktur.